Ohledně kopírování TADY
oddělovač
Oddělovač můžete kopírovat TADYoddělovač
oddělovač
REKLAMY ,PROSBY O HLÁSKY ATD MAŽU!!A NASCHVÁL DÁM HLAS NĚKOMU JINÉMU POKUD NENAPÍŠEŠ O HLAS NEBO REKLAMU SEM (POKUD DÁŠ ,,SEM,, HLAS DÁM TOBĚ)-PRO SBčka NEPLATÍ (VY MŮŽETE DÁVAT REKLAMY ATD KAMKOLI!)


MÁŠ PROBLÉM SE SVÝM ZVÍŘETEM?
PORADNA PRO KŘEČKY A ŠNEČKY!! ( DOKONCE I PRO POTKANY, OSMÁKY DEGU A PÍSKOMILY )

Chov,příprava...

17. března 2011 v 19:06 | Minnienka |  Chov křečka/křečíka(rady,typy atd.)
Tak....nejdřív asi začneme tou přípravou..nebo něják tak smíšeně ,protože nevím čím tak ASI začít.... klikni na ,,celý článek,,


PŘÍPRAVA NA KŘEČKA/KŘEČKY - ALE SPÍŠ NA TOHO KŘEČKA :)
Křeček je od přírody samotář ,jen v době březosti samice připustí přítomnost samečka a to většinou ještě s ohrnutým nosem...Takže ,když už chcete dva křečky ,většinou se nejvíce snáší druh Křečík Džungarský a to sourzenci ,ovšem je lepší ,každého mít v jedné kleci..nebo prostě tam kde je máte..Jinak by se i z malinkaté rvačičky o papání atd. mohla stát krvavá pranice-ne však všechny páry ať dvou kluků nebo holek jsou k somě nemilosrdní a nepřátelští...někteří si mohou padnout do noty a nezabíjet se....Ale pokud nechcete mít ryziko krvavé rvačky křečků/křečíků je lepší mít buďto jednoho nebo více ,ale pro ,každého jinou klec.
Rada Otta Von Frische z knihy křeček:
Pro chov dvou křečků/křečíků je lepší míti aspoň klec o velikosti: 69x36x35 a dva domečky a radši i vše půlit na dvě části ,ovšem i tak někdy může dojít k malé potyčce ,kdy si nemusí ublížit...Výhodou velké klece také je ,krom prostoru to ,že pokud se o něco perou bez zábran a jsou schopni si ublížit může včas poražený nebo slabší ustoupit bez toho aby se mu něco horšího stalo.....
Po té co se rozhodnete pro druh křečka najděte si někoho kdo tyto křečky chová v dobrých a více dobrých podmínkách...No potom by jste mohly jít sehnat nebo koupit klec-tedy pokud žádnou nemáte,klece mají snad ve všech zverimexech ,ne??Mříže by měli být cca maximálně 1,5cm mezery.
VÝBĚR KŘEČKA/KŘEČÍKA-TO JE JEDNO , :)
Když už jste zavítali do zverimexu či k chovateli je důležité ,aby jste si vybrali křečka zdravého!!! :)
ZDRAVÝ KŘEČEK:
má hladkou,lesklou srst ;rovnoměrný tvar těla ve tvaru válečku;čistý řítní otvor;čisté oči bez výtoku a suchý nos´.Jinak by měl být čilý;to však nemusí platit ,pokud se zrovna probudil z hlubokého spánku.
NEMOCNÝ KŘEČEK:
má rozcuchanou srst bez lesku ; vpadlé boky ; často ynečištěný řítní otvor;zanícené oči a výtok z nosu.Pokud kromě toho nestojí pevně na nožičkách,chvěje se,kýchá a chraptí ,upozerněte na to prodavače a takové zvířátko rozhodně nekupujte..
RADA PRO VÁS:
Má-li zvíře průjem (to poznáte podle slepené srsti okolo řítního otvoru) nekupujte ani žádné jiné zvíře ,které žije ve stejné kleci.Průjem může sbýt příznakem nakažlivého bakteriálního nebo virového onemocnění
tento text jako byl Zdravý křeček,Nemocný a rada pro Vás je y knihy Otta Von Frishe
Až křečka přivezete domů dejte box do klece a počkejte až do klece sám vleze nechte ho o samotě a kdyžtak klec přikryjte světlím šátkem,tak křeček bude moci prozkoumávat okolí bez toho aby ho někdo rušil....
Tak co ,jak se Vám líbil článek a co vy na to??Jak jste to udělali vy po přinesení křečka do nového domova , a kolik křečků chováte??? Pište své názory!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 žaneta žaneta | 12. ledna 2012 v 19:02 | Reagovat

mam otazku co když křeček prska od malička ale ne že je nemocnej že prostě nijak prska pusou co mam dělat aby to ho nechal??? :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


POKUD JE NĚCO DOVOLENO KOPÍROVAT TAK JEN SE ZDROJEM A JEDNOU Z MÝCH IKONEK: