Ohledně kopírování TADY
oddělovač
Oddělovač můžete kopírovat TADYoddělovač
oddělovač
REKLAMY ,PROSBY O HLÁSKY ATD MAŽU!!A NASCHVÁL DÁM HLAS NĚKOMU JINÉMU POKUD NENAPÍŠEŠ O HLAS NEBO REKLAMU SEM (POKUD DÁŠ ,,SEM,, HLAS DÁM TOBĚ)-PRO SBčka NEPLATÍ (VY MŮŽETE DÁVAT REKLAMY ATD KAMKOLI!)


MÁŠ PROBLÉM SE SVÝM ZVÍŘETEM?
PORADNA PRO KŘEČKY A ŠNEČKY!! ( DOKONCE I PRO POTKANY, OSMÁKY DEGU A PÍSKOMILY )

Křečík džungarský

28. března 2011 v 16:58 | Minnienka
Dneska jen tak o týrání (článek) a potom tohle -teda asi ,jelikož se mi dnes sice chce psát ,ale nevím o čem ,což mně přinutilo si číst křečíky (knihu) a pak sem napsat buďto jen něco o džungarákovi nebo i o Campellovým ,to ještě nevím

Křečík džungarský:

V přírodě žije křečík džungarský nejseverněji ze všech druhů křečíků.Tento druh byl vědecky popsán již v roce 1770 ,ale teprve téměř o dvě století později se křečík džungarský stal známím domácím zvířetem.Křečík Džungarský (Džungarsko je oblast v severozápadní číně) se také nazývá křečíkem sibiřským , ruským nebo hedvábným.V angličtině se mu říká ,,hairy-footed,, neboli křečík s osrstěnýma nohamaKřečík džungarský (Phodopus sungorus) patří stejně jako křečík campbellův a křečík roborovského k rodu Phodopus ,což jsou krátkoocasí křečíci.Tupý ocásek techto zvířat je totiž velmi krátký a je témeř celý schovaný v srsti.Křečík dž. se k lidem chová přátelsky a dá se snadno chytit.Především dětem se podaří si toto zvíře ochočit.K.DŽ. je společensky žijící zvíře.V přírodě žije ve skupinkách a rovněž doma jich můžete bez problémů chovat více najednou...Tento druh se zřídka dožívá více než dvou let ,ovšem se však stává ,že se dožije i 3-4

Druhy srsti:
MODRÁ AGUTY:
Je základní barva křečíka džung.
Křečík se zbar. aguty je černo-šedo-až lehce modro-běloučký a na hřbetě má silně šedý až černý pruh.Většinou bývá celá spodní polovina bílá.
Zde je můj Aguťáček Benďas..

PEARL:
Je barvou vedlejší..
Křečík zbar. v Pearl vypadá ,jako by byl v zimní srsti po celý rok.Na hřbetě může mít tmavší barvu-jemně či silněji šedou , ale taky může být celý úúplně bílý ,jako aguty má na hřbetě černý pruh - ale nemusí být.
tady je Fry ,který je krásný zástupce druhu srsti Pearl:
Křečík džungarský se dá snadno zaměnit s křečíkem Campbellovým ,jelikož si jsou podobni..Až bude článek o Campellákovi jistě sem dám i článek o tom jak křečíky rozpoznat...

POZNÁMKY:
Článek ,kromě zbarvení není y mé hlavy ,nýbrž z hlavy chovatelky Judith Lissenberg ,
Jediné co bych změnila je to ,že chov ve skupině není moc dobrý a pokud ho preferujete tak aspoň ve velké kleci ,minimálně 60x50x35 ,protože pokud se porvou ,abz měl kam poražený nebo slabší utéct.Ale i tak zřejmě v budoucnu budete muset kupovat další klec ,pokud nebudete chtít aby se Vaší křečci zabili..

knihu KřečíciNapsalaFotky
Judith LissenbergJudith Lissenberg
Líbil se Vám článek ,máte taky džungýse a jestli jo tak,jaký zbarvení??
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TheKukuPet TheKukuPet | 25. května 2012 v 18:51 | Reagovat

DŽUNGARÁKA SICE NEMÁM, ALE MÁM ZLATÉHO A ROBOROVSKÉHO :-D Z DŽUNGARSKÝCH KŘEČÍKŮ SE MI NEJVÍC LÍBÍ ZBARVENÍ PEARL

2 AHandavonineda AHandavonineda | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 21:30 | Reagovat

By dealing together, you both can address problems of self-esteem and mutual trust.  He is content, as well as the complete opposite of what we think senior years has in store for us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


POKUD JE NĚCO DOVOLENO KOPÍROVAT TAK JEN SE ZDROJEM A JEDNOU Z MÝCH IKONEK: