Ohledně kopírování TADY
oddělovač
Oddělovač můžete kopírovat TADYoddělovač
oddělovač
REKLAMY ,PROSBY O HLÁSKY ATD MAŽU!!A NASCHVÁL DÁM HLAS NĚKOMU JINÉMU POKUD NENAPÍŠEŠ O HLAS NEBO REKLAMU SEM (POKUD DÁŠ ,,SEM,, HLAS DÁM TOBĚ)-PRO SBčka NEPLATÍ (VY MŮŽETE DÁVAT REKLAMY ATD KAMKOLI!)


MÁŠ PROBLÉM SE SVÝM ZVÍŘETEM?
PORADNA PRO KŘEČKY A ŠNEČKY!! ( DOKONCE I PRO POTKANY, OSMÁKY DEGU A PÍSKOMILY )

Jídlo pro křečky II. část

11. dubna 2011 v 13:40 | Minnienka |  Chov křečka/křečíka(rady,typy atd.)
A je tu druhá část..no tak začnu..


Něco navíc-pamlsky
Občas svého křečka můžeme obdarovat něčím navíc.Říkáme tomu pamlsky.Můžeme je křečkovi dávat za ,,odměnu,, k narozeninám či svátku atd atd atd .......Nejsou však ve velkém denním množství dobré ,jsou to např dropsíky , ovšem například rýžové placičky již nejsou tak tučné jako dropsy ,takže je můžeme používat denně ve větším množství (pro křečka cca až 8 denně a pro křečíka cca až 5 denně ) já rýžové koupila na minské ve zverimexu za 16,- Kč a zkušební tedy malý balík dropsů za 15,- Kč velké stály 30,- Kč ....Mezi ,,pamlsky,, patří také ovoce ,které díky množství cukru není na každodenní používání moc dobré ,pokud i tak chcete krmit každý den ,v malém množství cukr nic moc neudělá.Není ovšem moc dobré ,pokud chováte křečíka Campbellova dávat mu ovoce ,jelikož trpí rodově na cukrovku ,takže ovoce jen s určitou mírou...Takovéto mňamky ,které se prodávají ve zverimexech a dalších obchodech mívají na obalu dávkování pro křečka pokud máte křečíka omezte o necelou nebo celou půlku podávání keksů ,dropsů a dalších pochutin... např. dávkování cca 10 keksů denně - takže pro křečíka cca 3-6 keksů denně.-jen nepřesný odhad..Tohle ne!!!!!
Pochutiny určené jen lidem jako třeba čipsy , oplatky , bonbóny , a hlavně čokoláda by pro křečíky měla zůstat TABU! Nevhodné jsou také cibule , česnek , syrové fazolky , syrové brambory (včetně čekanky a klíčků) , zelené části mrkve a rajčete , kyselé okurky a reveň.Musíme také pečlivě kontrolovat rostlinky ,které z přírody křečkovi donášíme!Pryskyřník , jehličnany , dubové listí , vlčí mák , svlačec , zlatý déšť , ptačí zob , náprstník , rododendron a cibuloviny jako tulipán , narcis , hiacint a krokus jsou jedovaté a Váš křeček se po požití těchto rostlin atd otrávit!!!! Pokud se tak stane ,odneste ho ihned ke zvěrolékaři!!!!!!
Tak to je pro dnešní sérii potravy na díly vše......zítra napíšu poslední část..no ,tak jak se článek líbil? pište svoje názory!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TeruxD TeruxD | Web | 11. dubna 2011 v 15:25 | Reagovat

Lol.. :D Jsem zastánencem toho, že když je vašemu malému hlodavcovi něco, neneste ho k veterináři a klepněte sním o stůl.. :D:D:D

Tak krutě zas ne, ale.. Rozhodně bych moje myši nenosila k veterinářovi, protože ten jim stejně nic neudělá.. :D

2 minnienka minnienka | E-mail | Web | 11. dubna 2011 v 16:09 | Reagovat

[1]: No jo no!přesně ,klepnutí pomůže :D ,ale jinak kámoščin sežral konvalinky a veterinář mu dal prášek ,po ,kterým to vyloučil  těla ven! ale to je věc názoru...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


POKUD JE NĚCO DOVOLENO KOPÍROVAT TAK JEN SE ZDROJEM A JEDNOU Z MÝCH IKONEK: