Ohledně kopírování TADY
oddělovač
Oddělovač můžete kopírovat TADYoddělovač
oddělovač
REKLAMY ,PROSBY O HLÁSKY ATD MAŽU!!A NASCHVÁL DÁM HLAS NĚKOMU JINÉMU POKUD NENAPÍŠEŠ O HLAS NEBO REKLAMU SEM (POKUD DÁŠ ,,SEM,, HLAS DÁM TOBĚ)-PRO SBčka NEPLATÍ (VY MŮŽETE DÁVAT REKLAMY ATD KAMKOLI!)


MÁŠ PROBLÉM SE SVÝM ZVÍŘETEM?
PORADNA PRO KŘEČKY A ŠNEČKY!! ( DOKONCE I PRO POTKANY, OSMÁKY DEGU A PÍSKOMILY )

Jídlo pro křečky III. část

12. dubna 2011 v 9:06 | Minnienka |  Chov křečka/křečíka(rady,typy atd.)
ÁÁÁÁ třetí díl stravyPitná voda
Ikdyž křečci a křečíci pocházejí více méně ze suchých oblastí , voda by měla být nezbytná a měli by ji mít vždy k dispozici. Miska na vodu je nepraktická ,protože křeček ,jako hrabavé zvíře , do misky brzy nahází podestýlku a voda již není pitná.Nejlepší je ,proto pořídit praktickou napáječku s kovovím násuskem (skleněný ne!jelikož by se o něj křeček mohl pořezat..Napáječka by se měla minimálně každý třetí den vyčistit a doplnit čistou pitnou vodou..voda by měla být převařená ,protože ve vodě z kohoutku jsou železa a těžké kovy atd. já vodu z kohoutku používám a zatím žádný problém.. pokud křečkům chceme dopřát luxus můžeme koupit i vodu balenou - ovšem pozor: voda musí být bez bublinek ,bublinky způsobují u takového malého organismu většinou zažívací potíže!!!
Napáječku čistíme například vatičkou do uší ,obalenou v toaletním papíru , nebo můžeme zakoupit speciální čistič láhví ,ovšem vatička by měla posloužit stejně.
Upravený jídelníček
Především křečíci Campbellovi a Džungaráci mívají často nadváhu ,kterou poznáme podle růžových polštářků mezi předními končetinami a na bříšku.Pokud křečík nebo křeček ztloustl ,upravte mu jídelníček.Nesmí dostávat tučné arašídy , oříšky nebo slunečnicová semena.Pokud má křeček průjem ,dočasně vynechejte tučnou a zelenou stravu.Při střevních potížích nahraďte část jídelníčku rýžovými krekry , vařenou rýží , suchary a senem.Narušený trávící sistém pomůže zklidnit i trocha vlažného heřmánkového čaje nebo slabého černého čaje bez cukru.
Hra s potravou
Pokud připravíme křečkovi jídlo až pod nos ,nebude se muset kvůli potravě namáhat a nic si neužije.Donuťme křečka k aktivitě tím ,že mu krmení rozházíme po teráriu-nebo prostě tam kde bydlí a on bude muset potravu vyhledat a nasbírat.Občas odměňme křečka větším kouskem psího sucharu ,který křeček bude muset hlodat.Já mám osvědšený burák(neloupaný) ,který pověsím na vršek klece na provázek a křečci se musí snažit ,aby hýbající se burák ulovili , díky jeho vůni křeček neodolá a prostě se snaží ulovit voňavou kořist.Další vychytávka je ,že křečkovi dáte do ubykace šišku (bez smůly) a do ní zastrkáte různá malá zrníčka , kukuřičné semena a další podobné pochutiny pro vašeho chovance.
Benderův boj se záludným houpajícím se burákem.
To je vše.Rady a většina textů inspirována ze knihy křečíci
Rady o jídle patří jak křečkům tak křečíkům.
Jak se článek líbil?Pište vše co máte na ,,jazyku,, a na klávesnici
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TeruxD TeruxD | Web | 12. dubna 2011 v 15:53 | Reagovat

Jo, voda v misce mě pěkně štve, jelikož hned co ji do klece dám, moje skvělé myšky do ní nahážou noviny.. :D Plánuju si koupit napáječku, ale pokaždé když jsme na burze, tak na to zapomenu.. :D

2 minnienka minnienka | E-mail | Web | 13. dubna 2011 v 9:26 | Reagovat

[1]: my koupili ve zverimexu napáječku za 25,- Kč pro myšky a další malé hlodavce ,je praktická...a vcelku lepší než miska

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


POKUD JE NĚCO DOVOLENO KOPÍROVAT TAK JEN SE ZDROJEM A JEDNOU Z MÝCH IKONEK: